اخبار دی پخش

زمینه همکاری‌های فنلاند و ایران در حوزه انرژی و مدیریت منابع آبی فراهم است

غلامحسین جمیلی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران و رئیس اتاق مشترک ایران و فنلاند به همراه سفیر فنلاند در تهران، ضمن حضور در اتاق مشهد، با فعالان اقتصادی خراسان رضوی دیدار و در مورد زمینه‌های همکاری با فنلاند تبادل نظر کردند.

بیشتر بخوانید »

خط کشتیرانی بندر شهیدرجایی – بندر صحار از 30 خرداد آغاز به کار می‌کند

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان از راه اندازی مجدد خط کشتیرانی بندر شهید رجایی-بندر صحار از 30 خردادماه خبر داده و گفت: با راه اندازی این خط مبادلات تجاری با عمان با هزینه کمتری افزایش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید »

راه برای مشارکت کنش‌گرایانه بخش خصوصی در تقویت تولید دانش‌بنیان باز شود

نشست اخیر کارگروه شورای گفت‌وگو به بحث و بررسی آیین‌نامه اجرایی قانون جهش تولید دانش‌بنیان در راستای تحقق شعار سال اختصاص داشت و اعضا بر مشارکت کنش‌گرایانه بخش خصوصی در فرآیند تقویت تولید دانش‌بنیان تاکید کردند.

بیشتر بخوانید »

اولین کارت زرد مجلس به دولت سیزدهم به نام فاطمی‌امین ثبت شد

نمایندگان مجلس امروز از توضیحات فاطمی امین وزیر صنعت در پاسخ به سوالی درباره ضعف عملکرد این وزراتخانه در کنترل قیمت کالاها و عدم توانایی در پشتیبانی از صاحبان صنایع و معادن، قانع نشده و به او کارت زرد دادند.

بیشتر بخوانید »

صدور ویزای برای دسترسی تجار ایرانی به بازارهای اتریش تسهیل شود

رئیس اتاق تبریز معتقد است: با توجه ظرفیت استان آذربایجان شرقی در تولید ماشین‌آلات و قطعات صنعتی، فرصت‌های مساعدی برای همکاری با اتریش وجود دارد و فقط در گام نخست باید صدور ویزای تجاری برای سفر به این کشور تسهیل شود.

بیشتر بخوانید »

توسعه صادرات به آفریقای جنوبی جزو اولویت‌های استان بوشهر است

رئیس اتاق بوشهر با تأکید بر لزوم توسعه بازارهای هدف کالاهای صادراتی این استان، گفت: افزایش صادرات به آفریقای جنوبی در اولویت صادرکنندگان بوشهری قرار دارد و برای تحقق آن شناخت نیازمندی‌های این کشور حائز اهمیت است.

بیشتر بخوانید »

کم کردن تعداد نمایندگان تشکل‌ها در اتاق ایران به ماهیت اتاق ضربه می‌زند

در نشست بررسی پیش‌نویس طرح اصلاح قانون اتاق ایران تاکید شد که ماهیت و استقلال اتاق نباید آسیب ببیند و باید تشکل‌های اقتصادی به تعداد کافی عضو داشته باشند؛ چراکه حذف آن‌ها باعث ایجاد تشکل‌های موازی خواهد شد.

بیشتر بخوانید »
فهرست